15 maja 2017 21:56 | Aktualności

Gminny Konkurs Ekologiczny i nasza bardzo dobra praca

Uczniowie Oliwia Mazur i Karol Klimczak reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chwalibożycach.

Uczniowie rywalizowali 26 kwietnia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Oławie. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu pisemnego, sprawdzającego poziom wiedzy uczestników konkursu. Następnie prezentowano wcześniej przygotowane plakaty, których tematem wiodącym było hasło „Nasza woda, ziemia i powietrze - bioróżnorodność organizmów żyjących na Ziemi”. Oceniano pomysłowość i estetykę wykonania plakatu,  a także sposób jego omówienia.

Przy prezentacji naszej pracy plastycznej wspomogli nas niezawodni przyjaciele drzemlikowickiej szkoły - pszczelarze Jan Choptiany i Józef Kowalczyk. Opierając się na słowach Alberta Einsteina, który wiele lat temu skonstatował, że gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko 4 lata życia, za pomocą wspaniałych żywych eksponatów precyzyjnie wykazaliśmy, iż bioróżnorodność w bardzo dużym stopniu jest zależna właśnie od tych pożytecznych owadów. Nasza prezentacja została doceniona przez jury i stąd w tej części konkursu zajęliśmy I miejsce.

Nieco słabiej wypadliśmy w teście wiadomości i dlatego w generalnej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce.