06 czerwca 2017 19:45 | Aktualności

Tydzień Bibliotek - prezent od Rady Rodziców

Z okazji Tygodnia Bibliotek nasza biblioteka szkolna otrzymała wspaniały prezent. Rada Rodziców wzbogaciła nasz księgozbiór o nowe książki na kwotę 486 złotych.

Czytelnicy serdecznie dziękują za tak wspaniały dar, który ze strony Rodziców wskazuje na zwiększenie ich zainteresowania czytelnictwem dzieci, jak również dostrzeżenie wartości czytania.

Mamy nadzieję, że przepiękne i ciekawe bajki, baśnie i powieści wpłyną na rozwój aktywnej postawy czytelniczej naszych uczniów, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz zauważalne wyrobienie nawyku sięgania po książkę.

Dziękujemy i zapraszamy po nowości czytelnicze, bo:

Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... . Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana(Anonim)

Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które każdy człowiek miewa w życiu, zamieniać na godziny radości.

Ch. L. de Montesquieu

W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

Krystyna Wodnicka