19 października 2017 13:29 | Aktualności

Uczymy się ratować

Już tradycyjnie trzeci rok z rzędu z okazji Dnia Ratownika Medycznego, a także wpisując się w tematykę Rekordu Guinessa bitego przez WOŚP, w Szkole Podstawowej w Drzemlikowicach w poniedziałek 16/10, odbyły się wspólne ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Wszyscy uczniowie szkoły a także dzieci z punktu przedszkolnego „Michałki”, pod czujnym okiem Pana Maćka Pawlarczyka, ratownika medycznego, oraz młodych adeptów z zaprzyjaźnionej ze szkołą Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego – Gracjanem, Arturem i Mateuszem przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz ćwiczyli na fantomach.
Serdecznie dziękujemy Powiatowej Grupie Wsparcia Ratowniczego za wsparcie i bezinteresowną pomoc, ich wskazówki są dla nas bezcenne