23 października 2017 20:02 | Aktualności

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH - WIZYTA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W OŁAWIE

19. 10. 2017 r. Biblioteka Pedagogiczna gościła uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach. W czasie zajęć dzieci wysłuchały krótkiej historii Biblioteki Pedagogicznej oraz  wiersza pt. Biblioteka z książki Bajki rymowane w biblioterapii Agnieszki Łaby, z którego dzieci dowiedziały się o ważnej roli książki w życiu człowieka żyjącego w świecie komputerów. Liczna grupa  zainteresowała się nowoczesnym warsztatem Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie poznali formy wyszukiwania i zamawiania książek, mieli okazję zobaczyć, jak elektronicznie zamawia się i wypożycza książki i jak można czytać w wirtualnej czytelni IBUK-Libra.

Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się ZAGADKI Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADKI  przygotowane specjalnie z okazji zbliżającego się Dnia Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek.

Główne cele spotkania to: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie dzieci z nowoczesną biblioteką, promocja Biblioteki Pedagogicznej jako środowiska przyjaznego czytelnikom.

MATERIAŁ ZE STRONY” http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/olawa/

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE I MOŻLIWOŚĆ