26 października 2017 20:43 | Aktualności

Ogólnopolski test ortograficzny

Za nami już Ogólnopolski Test Ortograficzny, który polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych.
Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Każdy uczeń przed konkursem otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą
(-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Odpowiedzi zakreślane są na oddzielnej karcie odpowiedzi.
W naszej szkole 12 uczniów z kl. 5- 7 podjęło zmagania z zawiłościami polskiej ortografii, ale na ogólnopolskie wyniki i nagrody poczekamy aż do 13 grudnia.

Każdy uczestnik niezależnie od osiągniętego wyniku otrzyma dyplom!

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SUKCESÓW!