08 listopada 2017 21:19 | Aktualności

Biblioteka szkolna - bank lektur

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za zakup lektur dla klas IV-VII.

Każdy uczeń powinien poznać książki z kanonu lektur, ponieważ należą one do najwybitniejszych dzieł literatury polskiej lub światowej. Powinno się je systematycznie omawiać na lekcjach i starać się o to, by zachęcić naszych wychowanków do czytania. Bohaterowie literaccy stanowią wzór postępowania, przedstawiają wiele ludzkich uczuć i doświadczeń, z których powinniśmy korzystać, wskazują dobre oraz złe postępowanie, uczą odróżniania prawdy od fałszu.

Lektury szkolne zazwyczaj kojarzą się dzieciom z nieprzyjemnym obowiązkiem czytania książek, lecz nic tak nie pomaga rozwijać ich wyobraźni, jak czytanie. Każdy uczeń powinien codziennie przeczytać chociaż rozdział wybranej przez siebie książki.

Zwracamy się z prośbą do Rodziców i Darczyńców, aby po przeczytaniu i omówieniu lektury przez ich dzieci oddali wybraną pozycję książkową do biblioteki szkolnej jako darowiznę- w ten sposób utworzymy BANK LEKTUR, który posłuży kolejnym rocznikom uczniów.

Nowa lista lektur dla kl. 1- 8 w załączonym pliku.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!