19 listopada 2017 19:42 | Aktualności

Licealistki czytają dzieciom

Kto nie lubi bajek? Chyba nie znajdziemy takiego. Wszyscy je lubimy, a najbardziej, gdy ktoś nam je czyta. Wędrujemy wtedy w świat wyobraźni podążając za bohaterami naszych ukochanych opowiadań. I właśnie w taką niecodzienną podróż wyruszyły dzieci z klas 1-4 za sprawą uczennic z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego z Oławy, które w miniony piątek (17 listopada) odwiedziły naszą szkołę. Roksana Białowąs, Anna Parzonka, Aleksandra Walkiewicz i Barbara Zemankiewicz – wszystkie z klasy maturalnej – czytały przywiezione ze sobą bajki i opowiadania, wśród których były m.in.: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, „Alicja w krainie czarów”, „Ołowiany żołnierzyk”, „Kot w butach”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Mały książę”. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w LO.