27 listopada 2017 19:15 | Aktualności

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W KL. 0 Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i taki z łatką.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo

"czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny

Miś!"

Uczniowie klasy 0 uczcili to święto przypomnieniem historii jego powstania, zagadkami, rozmowami o swoich ulubionych pluszakach i bajkach na podstawie jednej z najciekawszych lektur szkolnych- „ Kubuś Puchatek” lub dalszej część przygód tego ulubieńca dzieci pt. „ Chatka Puchatka”. Malowali również„ misiowe” kolorowanki.

Zerówka miło spędzała czas z ulubionymi pluszakami oraz zrobiła z nimi wiele zdjęć.

Ten dzień to również szczególna okazja do rozbudzania zainteresowań uczniów innych klas twórczością Alana Aleksandra Milne, a więc propagowania utworów klasyków literatury dziecięcej, sprawdzenia stopnia znajomości książki, wykorzystania tekstu literackiego do nauki i zabawy oraz zachęcanie dzieci do aktywności i integrowania zespołów klasowych.