27 listopada 2017 19:41 | Aktualności

„Witajcie w naszej bajce”

Tak brzmiał tytuł tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0-3, który odbył się w piątek 24 listopada. W tym roku najmłodsi recytowali znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły, rodzice i grono pedagogiczne. W konkursie wzięło udział 13 recytatorów. Jury w składzie: Katarzyna Kotwica, Agata Basiak, Renata Leśkiewicz i Joanna Tatar oceniało znajomość tekstu, sposób interpretacji, ruch sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja przyznała:

I miejsce – Dominik Łagodziński z kl.”0” za recytację wiersza pt. „Kotek” Juliana Tuwima

II miejsce – Franciszek Jakubas z kl. 3 za wiersz pt. „Koziołeczek” Jana Brzechwy

III miejsce – Bartosz Kroczak z kl. 3 za wiersz pt. „Żaba” Jana Brzechwy.

Komisja oceniająca przyznała wyróżnienia dla Martyny Węgier z kl. 3 i Marcina Lipka z kl. 2.

Uczniowie zasiadający na widowni przyznali nagrodę publiczności dla Franciszka Jakubasa.

Dominik Łagodziński i Franciszek Jakubas będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Trzymamy za nich kciuki!

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały rozdane słodkie upominki, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Szkolny Konkurs Recytatorski został zorganizowany i przeprowadzony przez panie Halinę Weissbrot i Renatę Leśkiewicz.