01 grudnia 2017 19:08 | Aktualności

Gminny Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej za nami

1 grudnia w Urzędzie Gminy Oława odbył się Gminny Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej organizowany przez SP Chwalibożyce. Do tej pory, w latach ubiegłych uczniowie recytowali wyłącznie utwory angielskie. Od tego roku, w związku z nową podstawą programową, która umożliwia naukę drugiego języka obcego w szkole podstawowej, nasze dzieci mają możliwość prezentować wiersze także w języku niemieckim. Niestety z naszej szkoły żaden uczeń nie zdecydował się mówić po niemiecku. może za rok?

Spośród naszych reprezentantów (Oliwia Mazur, Dominika Tatar, Kornelia Januszkiewicz i Dominik Uzarski) nalepiej wypadła Oliwia, która wywalczyła wysokie, 2. miejsce. Zaprezentowała wzorową recytację i bardzo dobrą grę aktorska, a wiersz swój rozpoczęła przeraźliwym krzykiem (dziecka, któremu wydaje sie, że ma kontakt z duchami).  Gratulacje dla Oliwii i pozostałych uczniów. Wprawdzie nie znaleźli się na podium, ale bezbłędnie zaprezentowali swoje wiersze i na pewno dobrze sie bawili!