10 stycznia 2018 20:59 | Aktualności

Herodiada 2018

W miniony wtorek (9 stycznia) odbył się w Godzikowicach Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych „Herodiada”. Oczywiście, nie mogło na nim zabraknąć również i naszej szkoły. Wystąpiliśmy jako pierwsi, a po nas były jeszcze zespoły z Osieku, Chwalibożyc, Gaci, oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Bystrzycy Oddział w Gaci. Choć impreza ma charakter przeglądu a nie konkursu, to jednak każdy zespół chciał się zaprezentować jak najokazalej, by zebrać największe brawa.

Poziom artystyczny był bardzo wyrównany i wszystkie szkoły stanęły na wysokości zadnia. My również. Pokazaliśmy to, co przed Bożym Narodzeniem zaprezentowaliśmy podczas szkolnego występu. Ciężar przedstawienia spoczął w tym roku na klasie V, a oprawę muzyczną zapewnił chór złożony z uczennic z klas IV, VI i VII.

Podczas Herodiady jury postanowiło przyznać 2 wyróżnienia za „osobowość sceniczną”. Bardzo nam miło, że jedną z wyróżnionych została nasza Dominika Tatar, która w przedstawieniu wystąpiła w roli archanioła. Gratulujemy całemu zespołowi oraz Dominice!

Program powstał pod opieką wychowawcy klasy V – Teresy Zawadzkiej i katechety Piotra Wróbla. Chór przygotował Roman Wiszniowski – nauczyciel muzyki.

Herodiada 2018