13 stycznia 2018 21:38 | Aktualności

Pogadanka na temat bezpiecznych ferii

12.01.2018 roku, w ostatni dzień przed feriami, odwiedzili nas przedstawiciele KPP w Oławie. Młodszy asp. Maciej Janicki oraz asp.Tomasz Kosowicki. Przyjechali, aby przypomniec naszym podopiecznym jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.
W spotkaniu po raz pierwszy uczestniczyły bardzo przejęte przedszkolaki z punktu przedszkolnego "Michałki". Dzieci nie tylko wysłuchały porad i ostrzeżeń, ale również zadawały pytania i odpowiadały na te zadane przez gości. Okazuje się, że nie zapominały wiedzy wyniesionej z poprzednich pogadanek, a dzięki częstym spotkaniom, bardzo dobrze orientują się co robić w sytuacjach niebezpiecznych.

O tym, że ferie to radosny czas przygód i leniuchowania wiedzą wszyscy uczniowie – i młodsi i starsi. Wiedzą też, że aby bezpiecznie go spędzić trzeba przestrzegać kilku zasad. Policjanci przypomnieli nam, że nie wolno korzystać ze ślizgawek, które powstały na zamarzniętej rzece czy stawie, a tylko na wyznaczonych do tego lodowiskach; że nie powinniśmy zjeżdżać na nartach czy sankach w miejscach, gdzie łatwo dostać się na jezdnię; że nie powinniśmy otwierać drzwi domu obcej osobie, jeśli nie ma w nim nikogo ze starszych domowników; i że wyjeżdżając na zimowiska zawsze powinniśmy mieć przy sobie numer telefonu do rodziców. Sprawdzili też, czy znamy telefony alarmowe… Tu jednak okazaliśmy się świetnie wyuczeni, bo bez problemu powalaliśmy numery na Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną i Policję, a także numer uniwersalny – 112.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wizytę.

Życzymy wszystkim… BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH FERII!!!