09 listopada 2019 16:11 | Aktualności

To już 101 lat

8 listopada, w piątek, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
To był czas, aby zapoznać uczniów naszej szkoły z historią naszego kraju, aby opowiedzieć jak o wolność walczyli nie tylko żołnierze, walczyli mężczyźni, kobiety i dzieci. W podniosły nastrój wprowadziły nas piosenki wykonane przez uczennice, uczęszczające na Kółko Wokalne. Usłyszeliśmy takie piosenki jak "Tchnienie Wolności", Kasi Sawczuk, "Taki kraj", z Piwnicy pod Baranami, oraz "Świecie nasz", Marka Grechuty.

Przed apelem uczniowie odśpiewali wspólnie 4 zwrotki hymnu narodowego - przyłączając się tym samym do wspólnego śpiewania hymnu organizatorom przez Kuratorium Oświaty.

Apel przygotowali uczniowie klasy VII wraz z opiekunem, p. Teresą Ressing.