25 listopada 2019 19:41 | Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25 Listopada 2019

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i taki z łatką.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo

"… czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny

Miś! "

Wspólnie czytaliśmy jedną z najciekawszych lektur szkolnych- „ Kubusia Puchatek”. Uczennice kl. 7 odwiedziły z książką przedszkole, zerówkę oraz klasy 2- 3 oraz wręczyły pamiątkowe kolorowanki.

Ten dzień to również szczególna okazja do rozbudzania zainteresowań uczniów twórczością Alana Aleksandra Milne, a więc propagowania utworów klasyków literatury dziecięcej, sprawdzenia stopnia znajomości książki, wykorzystania tekstu literackiego do nauki i zabawy oraz zachęcanie dzieci do aktywności i integrowania zespołów klasowych.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do czytania dalszej części przygód Kubusia- „ Chatki Puchatka”.